Workshopy pro dospělé

Počet míst na workshopech je omezen.  Je nutné zakoupit si vstupenku.

Workshopy pro dospělé účastníky festivalu, trvání workshopu cca 45 minut. Cena za 1 workshop pro 1 dospělou osobu je 2 žetony (60 Kč). V předprodeji zakoupíte vstupenky výhodněji!

O Vaše děti se v průběhu workshopů rádi postarají naši zkušení asistenti v dětském koutku nebo tvořivé dílně. Pro větší děti bude v místnosti konání workshopů vyhrazený stoleček s kreslícími potřebami.

Seznam workshopů aktualizujeme…

Workshop 1

10:00 – 11:00

Náměty na šifrovací hru

Připravte dětem šifrovací hru, třeba doma, na chatě, na výletě nebo ve škole. Děti si tak můžou vyzkoušet řešit různé hádanky a úkoly, nebo si hravým a napínavým způsobem procvičí znalosti z různých oborů. Nachystejte dětem zábavu, která je naučí vyzrát nad šiframi, překážkami a aktivitami, které jim hra postaví do cesty.

Workshop 2

11:00 – 12:00

Vyrobte si hračku pro vašeho předškoláka

Vyrobte pro předškoláky zábavnou a vzdělávací pomůcku, která rozvíjí jemnou motoriky, zaměřuje se na poznávání barev a seznámí předškoláky s čísly a počítáním.

Workshop 3

12:00 – 13:00

Matematika s radostí – Hejného metoda

Přijďte si vyzkoušet moderní výuku matematiky. Seznámíte se s klíčovými principy a se čtyřmi prostředími – vláčky, výstaviště, krychlové stavby, kombinatorika a pravděpodobnost. Součástí workshopu bude praktická ukázka.

(Přednášková místnost)

Workshop 4

13:00 – 14:00

Programování pro děti

Rozvíjejte přirozenou zvědavost Vašich dětí. Nakoukněte společně s nimi do světa programování. Přijďte si vyzkoušet základní principy programování formou hry a potrénovat Vaše logické myšlení.

Co s sebou? Tablet nebo chytrý mobilní telefon.

(Přednášková místnost)

Workshop 5

13:00 – 14:00

Vyrobte si hračku pro vaše batole

Na workshopu vyrobíte jednoduché dřevěné puzzle pro vaše batole. Dále si ukážeme výrobu pomůcky zaměřené na tříděni barev a jemnou motoriku.

Workshop 6

14:00 – 15:00

Finanční gramotnost

Co si myslíme o penězích a jak s nimi umíme zacházet má velký dopad na kvalitu našeho života. Naše znalosti peněžního systému se vytvářejí již v dětství, tím jak informace absorbujeme z okolního světa. Na tomto workshopu si ukážeme, jak rozvíjet finanční gramotnost u dětí a zahrajeme si jednoduché hry, které pomohou vyvolat v dítěti kladný zájem k penězům.

Workshop 7

15:00 – 16:00

Jak děti pochopí matematiku?

Přechod přes desítku, násobilka, obvody a obsahy, převody jednotek a další. Dělalo vám to potíže, dělá to potíže vašim dětem nebo žákům? Přijďte se seznámit s jednoduchými pomůckami, které umožňují dětem učivo pochopit.

Změna programu vyhrazena.