Seznam vystavovatelů

Piatnik – Puzzle, společenské hry, karty.

Vídeňská továrna na výrobu hracích karet byla založena v roce 1824 jako malá dílna, kde se ručně malovaly karty. Pro rodinu PIATNIK vše začalo v roce 1839, kdy do této dílny nastoupil tovaryš Ferdinand Piatnik – mimochodem narozený v Budapešti a vyučený v Bratislavě. Ferdinand firmu pod svým jménem přebírá a o pár let později se žení s vdovou po původním majiteli. Do dnešních dnů jsou ve vedení společnosti výhradně potomci Ferdinanda Piatnika („prvního“). Společnost PIATNIK PRAHA s.r.o. vede přímo pan Ferdinand G. Piatnik („čtvrtý“), který je od roku 1984 jednatelem vídeňské firmy.

Web: E-shop Piatnik – O nás

 


Dlouhá punčocha

Jsme knihkupectví, do kterého pečlivě vybíráme ty nejlepší knihy pro děti. Takové, které zaujmou příběhem, výtvarným pojetím, kvalitou jazyka i zpracováním. Dobré dětské knihy hledáme nejen na českém trhu, ale i v zahraničí. Výběru věnujeme velkou péči, abyste pak při nákupu mohli jít „najisto“.

Web: www.dlouhapuncocha.cz


Můj první zápisník

Kniha je kombinací zápisníku a učebnice a je určena pro děti od 3 do 6 let.Více než 80 činností spojených s přírodou, počítáním, kreslením, grafomotorikou, poznáním rostlin, příběhů básniček, objevování světa fyziky, jóga, recepty a další inspirace.

  • 168 barevných stran, formát A4, pevné desky
  • obsahuje 5 stran k vystřihnutí
  • 10 stran pro tvorbu dětského herbáře

Web: www.muj1zapisnik.cz

Přednáška autorky Amélie Janíkové v rámci přednáškového bloku v 11:00.


Maxdor, s.r.o. – tvůrce a výrobce originální stavebnice IKAMIGO®

IKAMIGO® ve volném překladu znamená galaxie kamarádů. S IKAMIGO® získáte mnoho nových přátel a zažijete s nimi moře příběhů. Je to stavebnice plná originálních možností pro děti i dospělé, která umožní vytvářet hračky a objekty podle vašich představ. Táto kreativní stavebnice IKAMIGO® ožívá v rukách dětí. Otvírá dveře fantazii, probouzí představivost, rozcvičuje prsty a umožní vytvořit si svého IKAMIGO® kamaráda.

Web: Ikamigo – O nás

Přednáška autorky Natálie Hamaríkové v rámci přednáškového bloku v 15:00.


Rainbow Children’s Bookshelf

Dětské knížky v angličtině předního britského nakladatelství Usborne – leporela pro nejmenší, obrázkové knížky, pohádky, dětské slovníky, encyklopedie.

 

Facebook: Rainbow Children’s Bookshelf

 


Obrázková škola – Oskola s.r.o

Zalaminované kartičky pro děti od dvou zhruba do deseti let. V nabídce najdete výukové materiály pro předškoláky, na český jazyk, matematiku i angličtinu a dále logopedické kartičky, denní a týdenní režimy a úkoly na suchý zip. Nabízíme také dřevěné desky s kolíčky a barevnými gumičkami zvané GeoBoards a k nim nejrůznější úkoly.

Web: www.obrazkova-skola.cz

 

Přednáška autorky Martiny Potschové v rámci přednáškového bloku ve 12:00.


DomDom

Jsme malá řemeslná dílna, která navazuje na dlouholetou rodinnou tradici návrhů a výroby ze dřeva. Dnes vyvíjíme a vyrábíme hlavně dřevěné hračky, didaktické pomůcky, kreativní sady, dřevěné pokladničky a mnoho dalšího.

Web: www.domdom.cz


IMAGLEE – F4NT4ST1CKÉ K4RTY

 

Fantastické karty od IMAGLEE [imaglí] jsou původním českým výrobkem. Jsou tu pro všechny, kdo (se) chtějí učit a zároveň bavit. Tříbí myšlení, zlepšují vyjadřovací schopnosti a posilují schopnost empatie. Aktivují bránici a roztáčejí mozkové závity. Inspirují děti, vynálezce i umělce k odhalování souvislostí mezi jevy. Oživují a zpestřují školní i mimoškolní vzdělávání. To vše díky originálním piktogramům na kartách, které se k sobě hodí mnoha rozličnými způsoby.

Web: www.imaglee.com

Přednáška autora Petra Hedbávného v rámci přednáškového bloku v 10:30 a v 16:00.


nazornamatematika.eu

Zajímá se váš předškolák o čísla? Chcete mu hravou a názornou formou pomoci poznávat desítkovou soustavu? Nebo váš školák potřebuje názornější výuku? Tápe v matematice? Nejde mu sčítání, odčítání, násobení nebo dělení?

Názorná matematika je nový projekt inspirovaný Montessori pedagogikou, který předškolákům otevře svět čísel a školákům usnadní chápání matematických operací. Výukovou pomůcku dětem vyrobíte z velkých zažehlovacích korálků. A děti se do přípravy určitě rády zapojí. Kromě správných korálků nabídneme knížečky, kartičky a vše co k názorné matematice budete potřebovat. Na výstavu Hrajeme si s rozumem přineseme i obrázky ze zažehlovacích korálků pro děti od tří let.

Přihlašte se na workshop č. 5 v 15:00 a názorné počítání s korálky si sami vyzkoušíte!


Pytlíkovky

Aneb Erikovy hračky z pytlíku.

Každý pytlík skrývá malou radost – předmět nebo aktivitu, která stimuluje psychomotorický vývoj dítěte. Designový pytlík je praktický na cestování, a také na doma, kde zaručí, že se vám drobnosti, které k sobě patří, nerozutečou. Existuje několik variant pytlíků pro hrátky nejmenších Eričků i o něco málo větších Eriků.


Pohádka nás naučí

Plstěné magnetické obrázky a výuková sada aktivit pro děti 2 – 12 let ve dvou jazycích.

Web: www.sylviad.cz


Xyloba

HUDEBNÍ KULIČKOVÁ DRÁHA nabízí téměř neomezené varianty, jak ji sestavit. Potěší jak „stavitele“, kteří rádi kuličkové dráhy konstruují, tak „skladatele“, kteří s její pomocí mohou komponovat hudbu. Součástí kuličkové dráhy jsou zvukové destičky o různých tónech. Při jízdě dolů naráží kulička na jednotlivé destičky s tóny, a tím vytváří melodii. Různě dlouhé kolejnice určují rytmus. Díky návodům může melodii vytvořit opravdu každý.

Web: www.xyloba.cz