Seznam přednášek

Chcete-li se zúčastnit našich přednášek, potřebujete kromě vstupenky na výstavu také vstupenku na přednáškový blok.

Cena přednáškového bloku v předprodeji je 40 Kč, na místě 50 Kč.

Vstupenka platí po celý den na všechny přednášky.

Vstupenky na  všechny části výstavy můžete zakoupit v předprodeji tady.

 

Ukázka IMAGLEE

10:30
a
16:00

PhDr. Petr Hedbávný

Imaglee [imaglí]: karty pro všechny, kdo (se) chtějí učit a zároveň bavit

Pracujete s dětmi? Přijďte se inspirovat, jak smysluplně zabavit každého školáka, který chce být za hvězdu v češtině, matematice či angličtině. Představíme vám karty s čísloobrázky, s nimiž můžete společně vyprávět, skládat kreativní domino, hrát počítací dobble i desítky dalších her. My, dospělí, se snadno ocitneme v zóně učení spolu s dětmi. Nevěříte? Doražte na krátkou ochutnávku!

Přednáška 1

11:00

Amélie Janíková

Můj první zápisník

Při pozorování dětí si čím dál víc uvědomuji, že v každé nové generaci se neustále prohlubuje vzdálenost mezi naším moderním způsobem života a přírodou. A tak mě napadlo vydat knížku, která by pomáhala dětem ukázat přírodu a její moudrost v každodenním životě. Budu prezentovat svoji knihu, která je založena na tom, že příroda je prostor plný příležitostí něco se naučit a získat důležité dovednosti.

Přednáška 2

12:00

Martina Potschová

GeoBoards Oskola

Dřevěné desky s kolíčky, na které se natahují barevné gumičky, vytváří se úsečky, trojúhelníky, čtyřúhelníky nebo jiné tvary, to jsou GeoBoards. K deskám jsou úkoly pro předškoláky i školáky, které slouží k procvičování různých znalostí a dovedností. Není to jen o výuce geometrie, desky lze použít třeba i při výuce jazyků. Na přednášce budou představeny všechny varianty desek a také se dozvíte, co nás k nápadu přivedlo.

Přednáška 3

13:00

Mgr. Věra Stojarová

Děti a vzdělávací hry a hračky  

Proč by si děti měly už od útlého věku hrát se vzdělávacími hračkami a hrami? Jak dětem ve Zlínském kraji předáváme vztah k logickým hrám a stavebnicím? Jaký se očekává vývoj vzhledem k budoucímu rozšíření elektronických pomůcek a aplikací ve školách?

Přednáška 4

14:00

Jana Matějíková

10 DIY

Zajímalo by vás, jak využít starý kalendář, obal od vajíček nebo třeba kolíčky na prádlo ke smysluplné hře vašich dětí? Nechte se inspirovat výrobou zábavných a kreativních hraček a aktivit z předmětů, které běžně najdete doma.

Přednáška 5

15:00

Natália Hamaríková

Odlož už ten tablet alebo Prečo som vytvorila stavebnicu IKAMIGO®

Děti tráví při počítači stále více času. O negativních dopadech nadměrného užívání moderních technologií se hovoří stále častěji a rodiče to pociťují jako problém, který je potřebné řešit. Pokud chceme, aby se naše děti zdravě vyvíjeli, potřebujeme jim nabídnout protiváhu. Podstatné je vytvořit podnětné a kreativní prostředí, které zábavnou a přirozenou formou pomáhá rozvíjet jemnou motoriku, představivost, tvořivost a další rozumové schopnosti. Kreativní stavebnice IKAMIGO® všechny tyto požadavky rodičů a pedagogů splňuje.